Czy jest nowe prawo jak zainstalować panele słoneczne? - O fotowoltaice

panele słoneczne montaż

Przykładem może tutaj być energia wiatrowa

Od wielu lat coraz bardziej upowszechnia się na świecie korzystanie z odnawialnych źródeł energii. Energia odnawialna niesie za sobą bardzo wiele korzyści - także ekonomicznych. Zasoby odnawialne można bowiem z łatwoś

Czy jest nowe prawo jak zainstalować panele słoneczne? - O fotowoltaice panele słoneczne montaż
cią wykorzystywać do wytwarzania energii w miejscach czy regionach, w których dostęp do linii przesyłowych jest utrudniony, lub gdzie budowa linii jest nieopłacalna ze względu na małe zapotrzebowanie na energię. Przykładem może tutaj być energia wiatrowa lub energia słoneczna - obie świetnie mogą sprawdzić się na obszarach wiejskich, gdzie domy często są bardzo rozproszone. Coraz więcej osób prywatnych - i to wcale nie tylko na wsi - decyduje się na kolektory słoneczne. Fotowoltaika jest często doceniana przez ludzi, którzy nie tylko stosują ją w trosce o środowisko, ale także chcąc do minimum obniżyć swoje rachunki za prąd czy ogrzewanie. Jak zatem łatwo zauważyć, korzystanie z odnawialnych źródeł energii niesie za sobą wymierne profity zarówno dla natury, jak i dla człowieka.


Kwestia energii odnawialnej

Energia odnawialna to w ostatnich latach dość gorący temat. Wydawać by się mogło, że wiemy na jej temat już całkiem sporo, jednak mało kto zdaje sobie sprawę z faktu, że słońce to tzw. czyste źródło energii. W praktyce oznacza to, że nie zawiera żadnych szkodliwych substancji, takich jak np. siarka. Być może właśnie dlatego energia słoneczna jest tak bardzo lubiana pod każdą szerokością geograficzną. Energia ta pozwala bowiem krajom na uzależnienie się od innych w kwestii zaspokajania potrzeb energetycznych. Co więcej, w porównaniu do innych systemów energetycznych, energia słoneczna nie wymaga zastosowania zaawansowanej technologii, by móc z niej w ogóle korzystać - dba o to fotowoltaika. Upraszczając, energię słoneczną możemy zainstalować nawet u siebie w domu, wystarczy, że zamontujemy kolektory słoneczne, które w prosty sposób zamienią energię słoneczną na ciepło i prąd w naszym mieszkaniu. To banalne zadanie, które może w wyraźny sposób przyczynić się do dużych dla nas oszczędności.


Zasoby te mają jednak pewien minus

Nie jest tajemnicą, że obecnie w większości krajów do produkcji energii wykorzystuje się głównie węgiel, ropę lub gaz ziemny. Zasoby te mają jednak pewien minus - nie są odnawialne. To z kolei oznacza, że są ograniczone i pewnego dnia mogą się skończyć, a ich cena drastycznie wzrośnie wraz ze spadkiem ich rezerw. Nie trzeba chyba wspominać o tym, że szkodzą one środowisku. Tutaj właśnie na ratunek przychodzi nam energia odnawialna - jak sama nazwa wskazuje, ta energia nie wyczerpie się, ponieważ stale się odnawia. W ogromnej większości pozyskiwana jest bezpośrednio lub pośrednio ze słońca. Energia słoneczna jest często wykorzystywana w domach i innego rodzaju budynkach do ich ogrzewania i oświetlania - fotowoltaika staje się bowiem niezwykle popularna i coraz więcej osób prywatnych i firm decyduje się na inwestycję w kolektory słoneczne. W ten sposób nie tylko przyczyniają się do poprawy stanu jakości środowiska naturalnego, ale też znacznie obniżają sobie rachunki za prąd i ogrzewanie.


na Bałtyku farm elektrowni wiatrowych niebawem

Energia odnawialna, to przyszłość. Dostrzegła to nie tylko Unia Europejska mocno akcentując potrzebę odejścia od węgla, jako paliwa wytwarzającego energię elektryczną, ale i polski rząd. Najpierw było powołanie do życia ministerstwa klimatu i środowiska. Później rozpoczęto rozmowy - w tym z górniczymi związkami zawodowymi - w sprawie odejścia Polski od wydobycia węgla kamiennego. A teraz decyzja o stworzeniu stanowiska specjalnego pełnomocnika do spraw Odnawialnych Źródeł Energii, koordynującego różne programy wsparcia dla osób, które budują na przykład kolektory słoneczne. Spore dofinansowanie na takie instalacje jest doskonałą zachętą do działania. Akcje informacyjne dowodzące, że fotowoltaika jest najlepszym rozwiązaniem dla pozyskiwania dodatkowej energii, już odnoszą sukcesy. Udział energii odnawialnej w bilansie polskiego systemu energetycznego jest coraz większy i już przekroczył 10 procent. A dodatkowo zapowiedzi budowy m.in. na Bałtyku farm elektrowni wiatrowych, niebawem sprawi, że ten udział będzie bardzo szybko rósł. W interesie obywateli i środowiska naturalnego.



© 2019 http://o-fotowoltaice.angielski.wlocl.pl/